Własny Kąt

Projektowanie, budownictwo, wnętrza

Metraż

kawalerka

Istnieją niekiedy nawet bardzo spore różnice w metrażu pomiędzy domami jednorodzinnymi a mieszkaniami. Mieszkanie zwane potocznie kawalerką posiada zaledwie dwadzieścia, maksymalnie do trzydziestu metrów kwadratowych. Średnia wielkość mieszkań to około pięćdziesięciu metrów, natomiast te większe między osiemdziesiąt a sto, czy nawet sto kilkadziesiąt metrów kwadratowych często zwane są już apartamentami i trzeba za nie słono zapłacić, bo jednak są one już swego rodzaju synonimem luksusu.
W przypadku domku jednorodzinnego sytuacja przedstawia się tak, że tu generalnie, zwłaszcza jeśli budujemy go sami, metraż ma znaczenie tylko i wyłączanie w kwestii funduszy, jakimi dysponujemy na poczet całej budowy. Oczywiście jasne jest również, że deweloperzy sporo zarabiają na mieszkaniach, zwłaszcza tych znajdujących się blisko centrów dużych miast, zatem bardziej ekonomicznym sposobem mieszkania staje się wybudowanie własnej nieruchomości, bo dajmy na to porównując ceny stu metrowych mieszkań w dużym mieści, za te same pieniądze możemy mieć własny dom o powierzchni przynajmniej dwustu metrów kwadratowych, wspaniale urządzony z ogrodem.


Metraż jest dla nas tym ważniejszy kiedy pojawiają się na świecie nowi członkowie naszej rodziny, bo single czy pary nie zawsze potrzebują wiele miejsca do życia. Metraż w mieszkaniach i domach jest bardzo różny, w jednym mieszkaniu czasem jest za mało miejsca nawet dla jednej rodziny natomiast w niektórych domach mieszka nawet kilka rodzin.

Single, którzy ukończyli studia i swobodnie rozwijają swoją karierę zawodową, zazwyczaj dosyć rzadko bywają w domu, bo jednak praca i inne zajęcia, pochłaniają tak wiele czasu, że właściwie większość singli w swoim domu praktycznie tylko śpi. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie najprawdopodobniej zakup własnego mieszkania i to też niekoniecznie o jakiejś dużej powierzchni, bo i po co, skoro przecież trzeba będzie to mieszkanie sprzątać, no i jego urządzenie pochłonie spore sumy pieniędzy.
Zatem dla singli, tym bardziej tych, którzy nie planują w ciągu kilku najbliższych lat zakładać rodziny, zdecydowanie najbardziej polecane są mieszkania o niezbyt dużym metrażu. Poza tym sami zainteresowani raczej unikają dużych zobowiązań w postaci sporych mieszkań a już tym bardziej domków jednorodzinnych czy nawet ich budowy.
Single są typowymi wolnymi duszami, które naprawdę mało czasu spędzają w tak zwanym zaciszu domowym, dlatego mieszkanie w zupełności wystarcza każdemu singlowi. W zależności od tego w jakim wieku jest singiel i jaka jest jego płeć, mieszkania znajdują się w różnych częściach miasta oraz są różnie urządzone.
Bardzo niewielu singli decyduje się na ogromne przedsięwzięcie jakim jest budowa lub zakup domu, oraz jego prowadzenie, co przy natłoku pracy, zajęć sportowych i rozrywkowych, jest faktycznie nie lada wyczynem dla jednej osoby. Singlom na pewno nie jest łatwo utrzymać swojego domu, więc postanowili walczyć o rządowe dopłaty do kredytów hipotecznych i dobrze na tym wyszli.