Własny Kąt

Projektowanie, budownictwo, wnętrza

Mądre i nowoczesne projektowanie biur i mieszkań

Projektowanie

Do niedawna nikt nie zwracał uwagi na problem dużej przepuszczalności dźwięków przez ściany. Szczególnie dotyczy to budynków mieszkalnych. Projektowanie odbywało się szybko. Liczył się czas i fakt, że powstały kolejne mieszkania. Nikt nie zaprzątał sobie głowy problemem hałasu, który sprowadza się często do naruszania prywatności osób zamieszkujących w najbliższym sąsiedztwie. Dopiero po fakcie przekonujemy się „na własne uszy”, że zbawienne byłoby wyciszanie pomieszczeń, jako standard. W ostatnich latach niemal każde biuro projektowe zajmuje się również tą kwestią, natomiast styl budowania i projektowania zmienił się tak, iż sprawą zajmuje się pracownia architektoniczna zanim w lokalu ostatecznie staną wszystkie ściany. Na hałas narzekają głownie mieszkańcy bloków lub domów stojących blisko ruchliwych tras.

W takich miejscach nie da się zupełnie zminimalizować uciążliwości, jednak można znacznie obniżyć poziom decybeli we wnętrzach naszych domów i biur. Wielu z nas zastanawia się jak zabezpieczyć się bardziej przed drażniącym nas hałasem. Otóż bardzo dobrym prócz wyciszania ścian, są okna PCV, które również bardzo dobrze tłumią hałasy dochodzące do naszych mieszkań z zewnątrz. Również wiele takich okien zapewnia nam bardzo dobre właściwości, jakimi jest termoizolacja. Przy wyciszaniu mieszkań czy biur warto jest również pomyśleć o takim rozwiązaniu.

Oczywiście przy dużej liczbie okien pojawia się problem z utrzymaniem ich czystości. W myciu okien może jednak pomóc specjalistyczna firma.

Do niedawna nikt nie zwracał uwagi na problem dużej przepuszczalności dźwięków przez ściany. Szczególnie dotyczy to budynków mieszkalnych. Projektowanie odbywało się szybko. Liczył się czas i fakt, że powstały kolejne mieszkania. Nikt nie zaprzątał sobie głowy problemem hałasu, który sprowadza się często do naruszania prywatności osób zamieszkujących w najbliższym sąsiedztwie. Dopiero po fakcie przekonujemy się „na własne uszy”, że zbawienne byłoby wyciszanie pomieszczeń, jako standard. W ostatnich latach niemal każde biuro projektowe zajmuje się również tą kwestią, natomiast styl budowania i projektowania zmienił się tak, iż sprawą zajmuje się pracownia architektoniczna zanim w lokalu ostatecznie staną wszystkie ściany. Na hałas narzekają głownie mieszkańcy bloków lub domów stojących blisko ruchliwych tras. W takich miejscach nie da się zupełnie zminimalizować uciążliwości, jednak można znacznie obniżyć poziom decybeli we wnętrzach naszych domów i biur. Wielu z nas zastanawia się jak zabezpieczyć się bardziej przed drażniącym nas hałasem. Otóż bardzo dobrym prócz wyciszania ścian, są okna PCV, które również bardzo dobrze tłumią hałasy dochodzące do naszych mieszkań z zewnątrz. Również wiele takich okien zapewnia nam bardzo dobre właściwości, jakimi jest termoizolacja. Przy wyciszaniu mieszkań czy biur warto jest również pomyśleć o takim rozwiązaniu.